The second round pairings and host scenarios, including confirmed dates and kickoff times, have been set for the Lamar Hunt U.S. Open Cup, U.S. Soccer announced Friday.

On May 14 and0 15, 25 professional teams from the USL Championship (Division II) will enter the tournament, with 19 of these clubs playing against winners from the first round of games scheduled for May 7 and 8, while the remaining six pro clubs will face a fellow Division II squad.

The third round, set for May 29, will pit the 22 second round winners against one another in regionally determined action, with the opportunity on the line to face a Division I club in the fourth round June 12 when Major League Soccer teams enter the competition.

READ: 2019 U.S. Open Cup Format Determined
Home teams for each round are determined by a random selection process among those clubs that have applied to host and whose venues meet the minimum tournament requirements.

2018 Lamar Hunt U.S. Open Cup Schedule

Second Round – May 14 & 15

Northeast Region

Date Game (home team listed first) Time Venue
May 14 Erie Commodores FC (NPSL) vs. Pittsburgh Riverhounds SC (USLC) 7 p.m. ET McConnell Family Stadium (Gannon Univ.); Erie, Pa.
-or-
May 14 Pittsburgh Riverhounds SC (USLC) vs. Dayton Dutch Lions (USLL2) 7 p.m. ET Highmark Stadium; Pittsburgh, Pa.
May 14 Hartford Athletic (USLC) vs. New York Cosmos B (NPSL)/Black Rock FC (USLL2) winner 7:30 p.m. ET Al-Marzook Field (Univ. of Hartford); Hartford, Conn.
May 15 Indy Eleven (USLC) vs. Lansing Ignite FC (USLL1)/AFC Ann Arbor (NPSL) winner 7 p.m. ET Sellick Bowl (Butler Univ.); Indianapolis, Ind.
May 15 North Carolina FC (USLC) vs. Richmond Kickers (USLL1)/Virginia United (Va.) winner 7 p.m. ET Sahlen’s Stadium at WakeMed Soccer Park; Cary, N.C.
May 15 Louisville City FC (USLC) vs. Reading United AC (USLL2)/Philadelphia Lone Star FC (NPSL) winner 7 p.m. ET Lynn Stadium (Univ. of Louisville); Louisville, Ky.
May 15 FC Motown (NPSL) vs. Memphis 901 FC (USLC) 7 p.m. ET Ranger Stadium (Drew University); Madison, N.J.
-or-
May 15 Memphis 901 FC (USLC) vs. New York Red Bulls U23 (USLL2) 7 p.m. CT AutoZone Park; Memphis, Tenn.
May 15 FC Baltimore (NPSL) vs. Birmingham Legion FC (USLC) 7:45 p.m. ET Homewood Field (Johns Hopkins Univ.); Baltimore, Md.
-or-
May 15 Birmingham Legion FC (USLC) vs. West Chester Predators (Pa.) 7 p.m. CT BBVA Compass Field; Birmingham, Ala.

Southeast Region

Date Game (home team listed first) Time Venue
May 14 Charlotte Independence (USLC) vs. Miami FC (NPSL)/Florida Soccer Soldiers (Fla.) winner 7 p.m. ET Mecklenburg County Sportsplex; Matthews, N.C.
May 14 Tampa Bay Rowdies (USLC) vs. Lakeland Tropics (USLL2)/The Villages SC (USLL2) winner 7 p.m. ET Al Lang Stadium; St. Petersburg, Fla.
May 14 Nashville SC (USLC) vs. South Georgia Tormenta FC 2 (USLL2)/ Chattanooga Red Wolves SC (USLL1) winner 7:30 p.m. CT Dean A. Hayes Track & Soccer Stadium (Middle Tennessee State Univ.); Murfreesboro, Tenn.
May 15 Greenville Triumph SC (USLL1) vs. Charleston Battery (USLC) 7 p.m. ET Legacy Early College Field; Greenville, S.C.
-or-
May 15 Charleston Battery (USLC) vs. South Georgia Tormenta FC (USLL1) 7 p.m. ET MUSC Health Stadium; Charleston, S.C.

Central Region

Date Game (home team listed first) Time Venue
May 14 OKC Energy FC (USLC) vs. Little Rock Rangers (NPSL)/NTX Rayados (Texas) winner 7:30 p.m. CT John Crain Field (Univ. of Oklahoma); Norman, Okla.
May 14 Austin Bold FC (USLC) vs. Tulsa Roughnecks (USLC) 7:30 p.m. CT Bold Stadium; Del Valle, Texas
May 14 San Antonio FC (USLC) vs. Laredo Heat SC (NPSL)/Brazos Valley Cavalry FC (USLL2) winner 7:30 p.m. CT Toyota Field; San Antonio, Texas
May 15 Saint Louis FC (USLC) vs. Duluth FC (NPSL) 7 p.m. CT World Wide Technology Soccer Park; Fenton, Mo.
-or-
May 15 Des Moines Menace (USLL2) vs. Saint Louis FC (USLC) 7:30 p.m. CT Cownie Soccer Park; Des Moines, Iowa
May 15 Colorado Springs Switchbacks FC (USLC) vs. Midland-Odessa Sockers FC (NPSL)/FC Denver (Colo.) winner 7 p.m. MDT Weidner Field; Colorado Springs, Colo.
May 15 El Paso Locomotive FC (USLC) vs. Bavarian SC (Wis.)/Forward Madison FC (USLL1) winner 7 p.m. MDT Southwest University Ballpark; El Paso, Texas
May 15 Phoenix Rising FC (USLC) vs. New Mexico United (USLC) 7:30 p.m. MST Casino Arizona Field; Tempe, Ariz.

West Region

Date Game (home team listed first) Time Venue
May 14 Las Vegas Lights FC (USLC) vs. Cal FC (Calif.)/FC Mulhouse Portland (NPSL) winner 7:30 p.m. PT Cashman Field; Las Vegas, Nev.
May 15 El Farolito (NPSL) vs. Frenso FC (USLC) 2:30 p.m. PT Boxer Stadium; San Francisco, Calif.
-or-
May 15 Academica SC (Calif.) vs. Frenso FC (USLC) 7:30 p.m. PT Academica Field; Turlock, Calif.
May 15 Sacramento Republic FC (USLC) vs. Reno 1868 FC (USLC) 7:30 p.m. PT Papa Murphy’s Park; Sacramento, Calif.
May 15 Orange County SC (USLC) vs. Orange County FC (NPSL)/FC Golden State Force (USLL2) winner 7:30 p.m. PT Orange County Great Park – Championship Soccer Stadium; Irvine, Calif.

First Round – May 7 & 8

Northeast Region

Date Game (home team listed first) Time Venue
May 7 Richmond Kickers (USLL1) vs. Virginia United (Va.) 7 p.m. ET City Stadium; Richmond, Va.
May 7^ New York Red Bulls U23 (USLL2) vs. FC Motown (NPSL) 7 p.m. ET New York Red Bulls Training Facility; East Hanover, N.J.
May 7^ FC Baltimore (NPSL) vs. West Chester Predators (Pa.) 7:45 p.m. ET Homewood Field (Johns Hopkins Univ.); Baltimore, Md.
May 8 Erie Commodores FC (NPSL) vs. Dayton Dutch Lions (USLL2) 7 p.m. ET McConnell Family Stadium (Gannon Univ.); Erie, Pa.
May 8 Lansing Ignite FC (USLL1) vs. AFC Ann Arbor (NPSL) 7 p.m. ET Cooley Law School Stadium; Lansing, Mich.
May 8 Reading United AC (USLL2) vs. Philadelphia Lone Star FC (NPSL) 7 p.m. ET Alvernia University Stadium; Reading, Pa.
May 8* New York Cosmos B (NPSL) vs. Black Rock FC (USLL2) 7:30 p.m. ET Rocco B. Commisso Soccer Stadium (Columbia Univ.); New York, N.Y.

* Date changed 4/11
^ Time changed 4/16

Southeast Region

Date Game (home team listed first) Time Venue
May 7 Lakeland Tropics (USLL2) vs. The Villages SC (USLL2) 7 p.m. ET Lake Myrtle Sports Complex; Auburndale, Fla.
May 7 South Georgia Tormenta FC 2 (USLL2) vs. Chattanooga Red Wolves SC (USLL1) 8 p.m. ET Erk Russell Park (Georgia Southern Univ.); Statesboro, Ga.
May 8 Greenville Triumph SC (USLL1) vs. South Georgia Tormenta FC (USLL1) 7 p.m. ET Legacy Early College Field; Greenville, S.C.
May 8 Miami FC (NPSL) vs. Florida Soccer Soldiers (Fla.) 7 p.m. ET Buccaneer Field (Barry Univ.); Miami Shores, Fla.

Central Region

Date Game (home team listed first) Time Venue
May 7 Bavarian SC (Wis.) vs. Forward Madison FC (USLL1) 7:30 p.m. CT Uihlein Soccer Park; Milwaukee, Wis.
May 7* Laredo Heat SC (NPSL) vs. Brazos Valley Cavalry FC (USLL2) 8:15 p.m. CT Texas A&M International Univ.; Laredo, Texas
May 8 Little Rock Rangers (NPSL) vs. NTX Rayados (Texas) 7 p.m. CT Episcopal Collegiate School; Little Rock, Ark.
May 8 Des Moines Menace (USLL2) vs. Duluth FC (NPSL) 7:30 p.m. CT Cownie Soccer Park; Des Moines, Iowa
May 8 Midland-Odessa Sockers FC (NPSL) vs. FC Denver (Colo.) 7:30 p.m. CT Grande Communications Stadium; Midland, Texas

* Date changed 4/11

West Region

Date Game (home team listed first) Time Venue
May 7 Academica SC (Calif.) vs. El Farolito (NPSL) 7:30 p.m. PT Academica Field; Turlock, Calif.
May 7* Cal FC (Calif.) vs. FC Mulhouse Portland (NPSL) 7:30 p.m. PT Orange County Great Park – Field 25; Irvine, Calif.
May 7 Orange County FC (NPSL) vs. FC Golden State Force (USLL2) 7:30 p.m. PT Orange County Great Park – Championship Soccer Stadium; Irvine, Calif.

* Venue changed 4/19

Third Round – May 29*

Fourth Round – June 12*

Round of 16 – June 19* (also June 18-23 if home team chooses and visiting team has at least three non-game days on each side of chosen date, with any overlap of U.S. MNT Gold Cup games on June 18 and June 22 disallowed)

Quarterfinals – July 10*

Semifinals – August 7*

Final – August 27 or 28